ЗОЛОТО ЮНІОРІВ, ПРОГРЕС МОЛОДІ ТА ІСТОРИЧНИЙ МАС-СТАРТ: ПЕРШИЙ ТРИМЕСТР ПОЗАДУ

Новини
24.12.23

Kamp-sport.ua проаналізували початок зимового біатлонного сезону 2023/2024

Історичний мас-старт у Ленцерхайде

Найбільш успішним на рівні Кубка світу був етап у Швейцарії, на якому вдало виступили українські спортсменки. Четвірка у складі Юлії Джими, Анастасії Меркушиної, Ірини Петренко та Христини Дмитренко в обох гонках напередодні мас-старту (спринті та переслідуванні) потрапили в топ-30, завдяки чому змогли відібратись до гонки з масовим стартом. Таку кількість спортсменок Україна делегувала вперше з 2019 року. У чоловіків ми також мали представника, ним був Дмитро Підручний.

Золото юніорів в Італії

Першу перемогу в сезоні Україні приніс виступ юніорів в італійському Ріднаун-валь-Ріданна. У змішаній естафеті найкращою стала четвірка у складі Степана Кінаша, Владислава Чихаря, Олександри Меркушиної та Олени Городної. Українці пройшли всю дистанцію без штрафних кіл, використавши сім додаткових патронів (менше лише у господарів-італійців). 

До речі, для Олени Городної цей етап Юніорського Кубка IBU був третім у сезоні та на третьому турнірі, адже попередні були етапами Кубка IBU та Кубка світу. Більше про 19-річну біатлоністку з Львівщини ви можете дізнатися у інтерв’ю на нашому сайті.

Стабільність на Кубку IBU від Віталія Мандзина

Представник тернопільської школи біатлону, хоч і може ще виступати на Юніорському кубку IBU, доволі впевнено відчуває себе у компанії більш дорослих спортсменів на Кубку IBU. Вже у першій гонці нового сезону у фінському Контіолахті, індивідуальній гонці, Віталій став 14-им. 

Вже на наступних етапах він кілька разів оновлював свій найкращий результат на цьому рівні, лише одного разу завершивши гонку нижче 25-го місця. У заліку Кубка IBU він розташувався найвище серед українців – 14-им. Зважаючи на те, що у 20-річного спортсмена вже був шанс проявити себе на етапі Кубка світу, то не дивно, що вже на першому етапі у 2024 році, в німецькому Обергофі, ми зможемо побачити його в компанії найсильніших знову.

Більше про спортсмена – читайте в інтерв’ю на нашому сайті.

Естафетна надія у Хохфільцені

Після кількох років успішних виступів золотої жіночої естафетної четвірки українці настільки звикли до боротьби за призові місця, що кожен фініш гонки на межі першої десятки може сприйматись ледь не як маленька трагедія. Але варто дивитись правді у вічі: ми на етапі побудови нової четвірки, тож стабільності шукати не варто.

Від того акцент перейшов до чоловічої команди, яка, хоч і не повна голосних імен, своєю працею доводить, що може конкурувати з іншими командами. У Хохфільцені чоловіки на восьми вогневих рубежах всього тричі вдавались до використання додаткового патрона та змогли таким чином майже до кінця змагатись навіть за медалі. Трохи не вистачило ходом, як підсумок – п’яте місце та поки найкращий результат у всіх гонках Кубка світу цього сезону.

В очікуванні другого триместру

Поки можна говорити лише про проміжні підсумки. У чоловіків є робоча четвірка, яка, за вдалого збігу обставин може боротись за 3-5 місця в естафеті. На Кубку IBU у листопаді-грудні було приємно спостерігати за прогресом Віталія Мандзина. Вдалий виступ у Ланцерхайде не лише дозволила вперше за чотири роки мати настільки численне представництво у мас-старті, а й піднятись у заліку Кубка націй. На прикладі Олени Городної ми бачимо, що збірна намагається знайти найкращий шлях до прогресу молодих спортсменів, даючи виступати на змаганнях різного рівня. 

Вже з початку січня ми побачимо знову українців на міжнародних стартів, які закриватиме чемпіонат Європи. А в лютому матимемо одразу дві першості (континентальну та світову) у юніорів, а також чемпіонат світу серед дорослих команд. Віримо, що українці зможуть виступити якнайкраще, а приводів для оптимізму та радощів буде навіть більше, ніж зараз. 

Kamp-Sport

фото: biathlon.com.ua та Getty Images.

Інші новини
28.12.23

Вітаємо Сергія Супруна з днем народження!

20.05.24

ЛІТНІЙ БІАТЛОН: НЕЗВИЧНИЙ ФОРМАТ ПОПУЛЯРНОГО ВИДУ СПОРТУ?

26.11.23

Артем Тищенко: Я дуже чекав цю гонку…

Долучайтесь до підтримки нашої федераціії

Кожен з нас може долучитись до відновлення та створення кращіх умов для нашої збірної. Навіть маленький внесок зробить велику справу.