ВІТАЛІЙ МАНДЗИН В ІНТЕРВ’Ю ВИДАННЮ KAMP-SPORT: НА ЧЕМПІОНАТІ СВІТУ СЕРЕД ЮНІОРІВ ХОЧУ ПОТІШИТИ ВБОЛІВАЛЬНИКІВ

Інтерв'ю
22.02.24

Віталій Мандзин розпочав 2024 рік виступами на Кубку світу в Рупольдингу та Обергофі. Також в активі 20-річного біатлоніста з Тернопільщини виступи на дорослому та юніорському Євро, на останньому він став срібним призером. У розмові з журналістом Kamp-Sport атлет розповів про свої враження від Кубка світу, найбільш цікаві для нього моменти чемпіонату світу та анонсував де ж буде завершувати цей міжнародний сезон.

Віталію, твій змагальний рік розпочався з етапу Кубка світу. Наскільки задоволений виступом на німецьких етапах? Що вдалось, а що – ні?

Так, рік почався з Кубка Світу. В принципі, задоволений етапами, адже зміг оновити свої найкращі результати на змаганнях цього рівня. Відмітив для себе, що також додав ходом, задоволений цим аспектом. Ще один позитивний аспект – те, що зміг впоратись психологічно на етапі в Обергофі – першому етапі КС в цьому сезоні для себе. 

Звісно, що результати Рупольдингу трохи незадовільні для мене: хотів виступити набагато краще і це було реально, якби була краща стрільба. Але в спринті і гонці переслідування вона мене підвела. Також на гонці переслідування в Рупольдингу далась взнаки спина, але, назагал, цими етапами я задоволений.

На чемпіонаті Європи серед дорослих ти двічі був близький до топ-10. Вважаєш такий результат закономірним, чи міг виступити краще? 

Результати були доволі непогані, радий, що зміг впоратись тут зі стрільбою. Хотів показати трохи кращий результат ходом, але, зізнаюсь, тоді мені було доволі важко бігти. Не у всіх гонках почував себе на всі 100 відсотків. Але це був досить хороший виступ для мене, я вважаю.

Чемпіонат Європи серед юніорів проходив водночас зі стартом чемпіонату світу в Чехії. Знаходив час переглянути гонки чемпіонату світу чи був більше зосереджений на власних виступах?

Чемпіонат світу є для мене цікавим, я спостерігав за кожною гонкою, вболівав за наших спортсменів. Хай там що, час для перегляду гонок я знаходив.

Що найбільше здивувало чи було найбільш несподіваним для тебе на чемпіонаті світу в Чехії? Що можеш відзначити?

Перш за все, хотів би відзначити Христину Дмитренко, яка неймовірно виступає впродовж сезону. Радий за неї та її чудові результати. Щодо хлопців, я вважаю, що остання гонка, масстарт, була непоганою, як і сам факт, що двоє українців змогли відібратись до неї – це вже показник. Потрібно радіти тому, що в нас є. І, якщо ми навчимось це робити, вірю, що надалі все буде лише краще й краще.

“Хотів би відзначити Христину Дмитренко, яка неймовірно виступає впродовж сезону”

Щодо результатів загальних, то найбільше вразив результат Андрейса Расторгуєвса в масстарті. Він зумів потрапити на п’єдестал у цій гонці, вважаю, що цілком заслужено.  І звичайно, виступ Лагрейда в спринті, те, як він вигриз свою перемогу на останніх кілометрах. Це було щось неймовірне, я по-хорошому заздрю тим емоціям, які йому довелось пережити. За цим чемпіонатом світу було цікаво стежити.

На Кубку світу в Обергофі, де ти виступав, були не найкращі погодні умови. Щось схоже було і на чемпіонаті світу. Можливо, настав час говорити про зміну місця проведень окремих стартів в сезоні?

Не лише Обергоф, на чемпіонаті Європи погода теж була жахливою, стан трас не надто задовільний. Але, чи варто переносити ці етапи? Це зробити не так легко: змінити дати чи місця проведення. Адже до цього підв’язано і продаж квитків, і трансляції та багатьма іншими факторами. 

Так, хочеться завжди бігти при ідеальних умовах та ідеальній погоді. Але це біатлон: він і про те, хто зможе краще адаптуватись до погодних умов.Саме такі етапи справді допомагають визначити хто є найсильнішим в цьому виді спорту. Ми маємо прийняти цей факт і вміти змагатись і в таких погодних умовах.

В масстарті-60 ти фінішував третім, а згодом став другим через дискваліфікацію естонського спортсмена. Чи траплялись до того з тобою такі випадки (суперник використав на стрільбі 6 патронів)?

Так, трапилась курйозна ситуація. Особисто я, коли ще й від цього залежить моє місце, місце на п’єдесталі, з таким стикнувся вперше. Всяке буває і я до кінця не знаю що там відбулось з цим спортсменом. Думаю, що ця ситуація стала певним уроком для нього. Ми з ним сконтактували після цієї гонки, я його підтримав у ситуації, яка склалась.

Який бал поставиш загалом собі за юніорське Євро? Чи задоволений своїм виступом?

Важко ставити самому собі оцінку. Були і хороші моменти, був і негатив, як-от моя фізична форма, яка була геть не такою, яку я хотів би показати. Біглось мені важко. Медаль в масстарті була приємним бонусом, як і 4 місце в індивідуальній гонці, яке я вважаю хорошим результатом. Але фізична форма справді бажала бути кращою. 

Після виступу на чемпіонаті Європи серед юніорів, ти говорив, що наступний старт – юніорський чемпіонат світу. Ми зможемо тебе побачити на ньому в усіх гонках?

Так, ми вже тренуємось в Естонії, в Отепяї, де й буде відбуватись чемпіонат світу. Сподіваюсь, що візьму участь в усіх гонках. Говорити про щось зі 100-відсотковою гарантією та забігати наперед не варто. Вже під час чемпіонату будемо розмовляти з тренером, узгоджувати можливі нюанси, але, маю бажання стартувати в усіх гонках і показати найкращий результат, на який буду спроможний. І порадувати наших вболівальників.

Якими змаганнями будеш завершувати цей міжнародний сезон, чи знаєш вже точно?

Закінчення міжнародного сезону в мене буде, швидше за все, в Канаді. Юрай (Санітра) проінформував мене, що планує взяти мене на завершальні етапи Кубка світу в США та Канаду. Так, будемо ще дивитись, зважаючи на результати юніорського чемпіонату світу, але плани наразі такі, що міжнародний сезон я буду завершувати на Кубку світу.

Інші новини
18.12.23

Президент ФБУ Іван Крулько в коментарі biathlon.com.ua : Залишитись в топ-10 Кубку націй – це не мрія, а задача-мінімум

13.12.23

ІВАН КРУЛЬКО В ІНТЕРВ’Ю KAMP-SPORT: УРОК БІАТЛОНУ – ЧУДОВА НАГОДА ОПАНУВАТИ КУЛЬТУРУ ПОВОДЖЕННЯ ЗІ ЗБРОЄЮ

05.03.24

Президент ФБУ Іван Крулько в інтерв’ю виданню biathlon.com.ua: до початку сезону ми розуміли, що він не буде легким

Долучайтесь до підтримки нашої федераціії

Кожен з нас може долучитись до відновлення та створення кращіх умов для нашої збірної. Навіть маленький внесок зробить велику справу.