1994 року норвежське місто Ліллехаммер приймало Зимові Олімпійські ігри. Ця Олімпіада була першою, в якій брала участь українська команда. Тоді у її складі було 37 спортсменів із 10-ти видів спорту. Першу нагороду команді-дебютанту принесла біатлоністка Валентина Цербе: 23 лютого вона завоювала бронзу у спринтерській гонці на 7,5 кілометрах з двома вогневими рубежами.
У коментарі Суспільному Валентина Цербе-Несіна так пригадує той день:
« Я тримаю в руках нагороду. Мені приємно, що вона сама перша і наша рідна. Коли я виступала, у нас було -18. Одна-єдина пара лиж – пара Ніни Лемеш. При -18, лижі були на -5. І, можна було сказати, що вони мені не допомагали, але й не дуже заважали.»
![](https://biathlon.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/4b939559-f996-4f7c-b45b-0938c7a3797e.jpeg)
![](https://biathlon.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/2fc6c5bf-e389-4297-a359-336ef2121adf.jpeg)